Wypadek - 60-latka straciła prawo jazdy - Aktualności - KPP Bielsk Podlaski

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek - 60-latka straciła prawo jazdy

Data publikacji 06.03.2017

Bielscy policjanci zatrzymali prawo jazdy 60-latce, która kierując samochodem najprawdopodobniej nie zachowała ostrożności i zjechała do rowu. W wyniku zdarzenia cztery osoby trafiły do szpitala.

Wczoraj tuż po godzinie 16.30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim został poinformowany o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w gminie Brańsk. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci. Z ich wstępnych ustaleń wynika, że 60-latka kierująca mazdą jechała wraz z czwórką pasażerów w kierunku Brańska. W pewnym momencie, dojeżdżając do skrzyżowania, kobieta najprawdopodobniej nie zachowała należytej ostrożności i nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego straciła panowanie nad pojazdem. Następnie auto przejechało przez dwa pasy ruchu i wpadło do rowu, gdzie uderzyło w nasyp. Na skutek zdarzenia wszyscy pasażerowie pojazdu, w tym 5 i 17-latek, trafili do szpitala. W związku ze spowodowaniem wypadku funkcjonariusze zatrzymali 60-latce prawo jazdy i teraz wyjaśniają dokładne jego okoliczności.

Policjanci apelują także do kierujących o ostrożność i rozsądek na drodze. Nadchodzi sezon wiosenny i na drogach pojawiają się również motocykliści, a kierowcy korzystając z dobrych warunków pogodowych, będą chętniej dociskać pedał „gazu”. Pamiętajmy jednak, że charakterystyczne dla tej pory roku warunki drogowe, czyli mokra nawierzchnia, mgła, mżawka, czy oślepiające pierwsze promienie słońca znacznie pogarszają przyczepność kół i widoczność. Jednocześnie kierujący są w tym czasie mniej skupieni na drodze. Nieostrożna jazda w takich warunkach może doprowadzić nawet do tragedii.