Światowy Dzień Rzucania Palenia - Aktualności - KPP Bielsk Podlaski

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Światowy Dzień Rzucania Palenia

Z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia - 16.11.2017r. pracownicy bielskiej Policji oraz Sanepidu wspólnie promowali życie bez papierosa oraz przypominali o konsekwencjach prawnych za nieprzestrzeganie przepisów zawartych w ustawie antynikotynowej.

W związku z obchodzonym w dniu 16 listopada 2017 roku Światowym Dniem Rzucania Palenia pracownicy komendy wspólnie z Sanepidem przeprowadzili spotkanie z uczniami  Zespołu Szkół Nr 1 im. Marszałka J.K. Piłsudskiego w Bielsku Podlaskim.

Celem przewodnim spotkania było przypomnienie o przepisach zawartych w Ustawie o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych z dnia 9 listopada 1995 roku. Ponadto uczestnicy spotkania mieli okazję wysłuchać prelekcji nt. zdrowego trybu życia, zapoznać się z ulotkami dotyczącymi szkodliwości używek czy przymierzyć alkogogle.

Dzień Rzucania Palenia, który przypada na trzeci czwartek listopada każdego roku, jest jedną z lepszych okazji do zastanowienia się nad szkodliwością tego nałogu. Przypominamy, że za palenie papierosów w miejscach objętych zakazami jest przewidziana kara grzywny do 500 zł. Za nie umieszczenie informacji o zakazie palenia w miejscach wyszczególnionych ustawą zarządca bądź właściciel lokalu może zostać ukarany grzywną do 2000 zł. Taka sama grzywna jest przewidziana za sprzedaż wyrobów tytoniowych osobom nieletnim.