"Dzień Odblasków 2017" - Aktualności - KPP Bielsk Podlaski

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Dzień Odblasków 2017"

Data publikacji 07.12.2017

Wczoraj na terenie całego kraju przeprowadzony został „Dzień Odblasków”. Celem akcji było zachęcanie niechronionych uczestników ruchu drogowego do korzystania z elementów odblaskowych. Do ogólnopolskich działań włączyli się także policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim. Są to kolejne działania w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Świeć Przykładem”.

6 grudnia w całej Polsce obchodzony był Dzień Odblasków. Celem projektu jest  zachęcanie jak największej liczby pieszych do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym, jak to regulują przepisy, ale również w obszarze zabudowanym, na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach dróg. Idea przedsięwzięcia wywodzi się z Norwegii, gdzie „Dzień Odblasków” organizowany jest co roku.

Policjanci z bielskiej  drogówki również włączyli się w działania poprawiające bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Wczoraj w ramach "Dnia Odblasków 2017" mundurowi w trakcie kontroli drogowych, zachęcali uczestników ruchu drogowego do korzystania z elementów odblaskowych. Uświadamiali jednocześnie, jak ważnym elementem bezpieczeństwa jest ten mały element umieszczony na wierzchnim ubraniu. 

W tym dniu policjantów z bielskiej jednostki odwiedziły również dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Karmelki”. Dzieci wysłuchały pogadanki o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Podczas pogadanki szczególną uwagę zwrócono na konieczność używania elementów odblaskowych na widocznych częściach ubrania, czy też np. plecakach i torbach. Uczestnikom spotkania rozdano kamizelki odblaskowe. 

Policjanci zapraszają również do wzięcia udziału w konkursie na projekt odblasku, który będzie symbolem akcji przez cały 2019 rok. Do 31 maja 2018 roku  czekają na zgłoszenia od przedszkoli, które będą chciały wziąć dział w konkursie. Projekty można przesyłać do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. 31 sierpnia ogłoszona zostanie lista laureatów. W konkursie przewidziane są nagrody rzeczowe, w tym nagroda główna Komendanta Głównego Policji. Zgodnie z regulaminem konkursu oprócz nagrody głównej przewiduje się przyznanie trzech wyróżnień.