Akcja „Trzeźwy poranek” na drogach powiatu bielskiego - Aktualności - KPP Bielsk Podlaski

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja „Trzeźwy poranek” na drogach powiatu bielskiego

Data publikacji 12.03.2018

Bielscy policjanci w miniony piątek przeprowadzili działania „Trzeźwy poranek”. Mundurowi skontrolowali stan trzeźwości ponad 900 kierujących. Funkcjonariusze ujawnili jednego nietrzeźwego kierującego oraz jednego rowerzystę w stanie po spożyciu alkoholu. Teraz nieodpowiedzialni kierowcy odpowiedzą przed sądem.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim przeprowadzili w miniony piątek działania „Trzeźwy poranek”. Funkcjonariusze ogółem zbadali trzeźwość ponad 900 kierujących. Wśród nich znalazło się dwóch nieodpowiedzialnych kierowców, którzy niedostosowali się do obowiązujących przepisów.  Jednym z nich był mężczyzna, który został zatrzymany do kontroli drogowej na ulicy Mickiewicza o godzinie 6.20. 27-letni mężczyzna kierował  vw mając prawie 0,7 promila alkoholu w organizmie. Drugi z ujawnionych kierował rowerem. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli w gminie Bielsk Podlaski. Podczas badania urządzenie wykazało ponad 0,2 promila alkoholu w organizmie. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnych kierowców zajmie się sąd.

Podczas działań mundurowi rozdawali ponadto kontrolowanym osobom elementy odblaskowe. Funkcjonariusze przypominali uczestnikom ruchu drogowego o obowiązku noszenia takich elementów przez osoby piesze.

Policjanci apelują o rozsądek na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Funkcjonariusze zapowiadają również, że tego typu działania będą kontynuowane w przyszłości.