DZIEŃ OTWARTY W BIELSKIEJ POLICJI - Aktualności - KPP Bielsk Podlaski

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

DZIEŃ OTWARTY W BIELSKIEJ POLICJI

Data publikacji 21.03.2018

Komendę Powiatową Policji w Bielsku Podlaskim licznie odwiedzili uczniowie szkół ponadpodstawowych. W ramach "Dnia otwartego" zwiedzający mogli poznać struktury Komendy oraz zobaczyć prezentację sprzętu służbowego, radiowozów oraz pokaz tresury psa służbowego.

Dzisiaj, podczas ,,Dnia otwartego’’ bielską  Komendę odwiedzili uczniowie szkół ponadpodstawowych położonych na terenie Bielska Podlaskiego, którzy mogli zapoznać się z codzienną służbą bielskich policjantów.

Gości  jednostki przywitał Komendant Powiatowy Policji mł. insp. Maciej Wesołowski. Następnie omówiono zasady rekrutacji do służby w Policji. W trakcie spotkania przedstawiono struktury jednostki, a także przeprowadzono prezentację różnego rodzaju broni wykorzystywanej w służbie. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz sprzętu wykorzystywanego przez Nieetatowe Pododdziały Policji do zabezpieczenia imprez masowych tj. sprzęt przeciwuderzeniowy, hełmy, tarcze, kamizelki ochronne. Technicy Kryminalistyki zapoznali zwiedzających z tajnikami pracy na miejscu zdarzenia oraz na stanowisku daktyloskopii. Uczniowie mogli odcisnąć swoje linie papilarne. Mieli również okazję porozmawiać osobiście z Komendantem, w jego gabinecie. Policjanci zaprezentowali również radiowozy, które mają na swoim wyposażeniu. Ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów cieszył się pokaz tresury psa służbowego wykorzystywanego do służby patrolowej i tropienia sprawców przestępstw. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych oraz rozmowa z dyżurnymi, którzy koordynują pracę policjantów w całym mieście i powiecie.

Zainteresowanych, zapraszano do zapoznania się z ofertą, która znajduje się w zakładce rekrutacja www.bielsk-podlaski.policja.gov.pl.