Podsumowanie majowego weekendu w powiecie bielskim - Aktualności - KPP Bielsk Podlaski

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie majowego weekendu w powiecie bielskim

Data publikacji 08.05.2018

Zakończył się tegoroczny majowy weekend. Nad bezpieczeństwem podróżnych i wypoczywających mieszkańców czuwali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim. W trakcie dni wolnych policjanci 14 razy wyjeżdżali do niegroźnych kolizji oraz odnotowali 3 wypadki.

W okresie długiego majowego weekendu funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim prowadzili wzmożone działania, których celem było zapobieganie zdarzeniom drogowym. Podczas prowadzonych kontroli drogowych, policjanci sprawdzali czy kierowcy stosują się do ograniczeń prędkości, zwłaszcza w obszarze zabudowanym, mają zapięte pasy bezpieczeństwa i czy dzieci są przewożone prawidłowo. Szczególną uwagę zwracali na stan techniczny pojazdów oraz stan trzeźwości kierujących. Funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości ponad 630 kierujących. Mundurowi ujawnili dwóch kierowców pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze bielskiej drogówki zatrzymali również cztery dowody rejestracyjne za uszkodzenia pojazdów.

Podczas minionego weekendu policjanci odnotowali czternaście kolizji oraz trzy wypadki drogowe. Do najbardziej tragicznego zdarzenia drogowego doszło w nocy z 2 na 3 maja w rejonie miejscowości Starowieś w gminie Bielsk Podlaski. Jak ustalili w trakcie prowadzonych czynności policjanci, trzech młodych mężczyzn w wieku od 17 do 20 lat podróżowało audi. Kierujący pojazdem 20-latek nie zachował należytej ostrożności i stracił panowanie nad kierownicą, w wyniku czego auto zjechało na lewy pas ruchu, a następnie uderzyło w przydrożne ogrodzenie i drzewo. Na miejscu zginął 19-letni pasażer audi. Badanie wykazało, że kierujący był nietrzeźwy, miał ponad 0,7 promila w organizmie. Decyzją sądu następne trzy miesiące mężczyzna spędzi w areszcie.

Policjanci dbali również o stan bezpieczeństwa w mieście. W rejonach takich jak parki miejskie, blokowiska czy zaułki  w pobliżu punktów sprzedaży alkoholu pojawiały się patrole piesze, co wpływało pozytywnie na bezpieczeństwo mieszkańców. Policjanci reagowali na zachowania najbardziej dokuczliwe społecznie, jak np. wybryki chuligańskie, przypadki spożywania alkoholu w miejscach zabronionych czy zakłócenie porządku publicznego. Bilans zdarzeń oraz interwencji na terenie miasta pokazuje, że bielszczanie wypoczywali bezpiecznie i spokojnie.