Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Będąc pod wpływem alkoholu planowała wieźć uczniów na zawody sportowe

Data publikacji 14.05.2018

Bielscy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego kierowcę autobusu, który miał w organizmie 0,4 promila alkoholu w organizmie. Jak się okazało była nim 44-letnia kobieta, która planowała wieźć uczniów jednej ze szkół podstawowych na zawody sportowe. Na szczęście policjanci w porę ujawnili nieodpowiedzialną kierującą. Kobiecie zatrzymane zostało prawo jazdy.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę około godziny 8.50, na dworcu autobusowym w Bielsku Podlaskim. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, na prośbę przedstawicieli jednej ze szkół podstawowych z terenu miasta, przeprowadzili kontrolę autokaru tuż przed planowanym wyjazdem dzieci na zawody sportowe. Mundurowi, sprawdzając stan techniczny pojazdu zweryfikowali również stanu trzeżwości kierowcy autobusu. Jak się okazało 44-latka miała 0,4 promila alkoholu w organizmie. Kobiecie zatrzymane zostało prawo jazdy, natomiast za kierownicą autokaru z dziećmi usiadł trzeźwy kierowca.

Policja apeluje o rozsądek na drodze, o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, a także o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.