BIELSKA POLICJA PROWADZI AKCJĘ „PRZECIW PIJANYM KIEROWCOM” - Aktualności - KPP Bielsk Podlaski

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

BIELSKA POLICJA PROWADZI AKCJĘ „PRZECIW PIJANYM KIEROWCOM”

Data publikacji 14.05.2018

Przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim spotkali się z uczniami w Zespole Szkół nr 1. Prelegenci zwrócili uwagę słuchaczy na prawidłowe zachowania kierowców na drodze. Spotkanie odbyło się w ramach akcji „Przeciw pijanym kierowcom”.

Przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim spotkali się z uczniami  klas II w Zespole Szkół nr 1. Pogadanka odbyła się w ramach inicjatywy pod nazwą „Przeciw pijanym kierowcom”, realizowanej przez bielską Policję wspólnie z Urzędem Miasta w Bielsku Podlaskim. Policjanci oraz profilaktycy przypomnieli słuchaczom najważniejsze zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mundurowi apelowali również do przyszłych kierowców o zachowanie na drodze rozsądku i ostrożności oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Szczególną uwagę zwrócono między innymi na przepisy dotyczące stanu trzeźwości kierujących czy też prawidłowe przewożenie pasażerów, w tym dzieci. Uczniowie zakładając alkogogle mieli okazję spojrzeć na świat oczami osoby nietrzeźwej i przekonać się, jak ograniczone jest wówczas widzenie. Słuchaczom przypomniano również przepisy dotyczące bezpiecznego poruszania się pieszych oraz o obowiązku korzystania z elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym, po zmierzchu. Następnie wręczono uczniom odblaskowe opaski.

Kolejnym tematem poruszonym podczas spotkania były zasady rekrutacji kandydatów do policji oraz specyfika pracy w mundurze. Policjanci przekazali młodym ludziom informacje dotyczące etapów postępowania kwalifikacyjnego oraz wymaganych dokumentów. Podczas spotkania zostały poruszone również kwestie dotyczące samego przebiegu  służby w jej początkowym etapie. Prelegenci  zachęcali osoby spełniające warunki do rozważenia możliwości wstąpienia w szeregi Policji.

Spotkanie cieszyło się zainteresowaniem słuchaczy. Uczniowie chętnie zadawali pytania prelegentom. Szczególnie zainteresowani młodzi ludzie mieli okazję zaopatrzyć się również w materiały informacyjne dotyczące poruszanych tematów.