Podsumowanie długiego weekendu w powiecie bielskim - Aktualności - KPP Bielsk Podlaski

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie długiego weekendu w powiecie bielskim

Data publikacji 04.06.2018

Zakończył się kolejny długi weekend. Nad bezpieczeństwem podróżnych i wypoczywających mieszkańców czuwali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim. W trakcie dni wolnych policjanci 12 razy wyjeżdżali do niegroźnych kolizji. Nie odnotowano żadnych wypadków.

Podczas minionego długiego weekendu funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim prowadzili wzmożone działania, których celem było zapobieganie zdarzeniom drogowym. Podczas prowadzonych kontroli drogowych, policjanci sprawdzali czy kierowcy stosują się do ograniczeń prędkości, zwłaszcza w obszarze zabudowanym, mają zapięte pasy bezpieczeństwa i czy dzieci są przewożone prawidłowo. Szczególną uwagę zwracali na stan techniczny pojazdów oraz stan trzeźwości kierujących. Funkcjonariusze skontrolowali ponad 140 pojazdów oraz  kierujących nimi. Podczas przeprowadzonych kontroli mundurowi zatrzymali sześć dowodów  rejestracyjnych.

Policjanci bielskiej Policji ujawnili ponadto trzech kierujących pod wpływem alkoholu. W miniony piątek po godzinie 20.00 jeden z takich kierowców został ujęty przez mieszkańca Bielska Podlaskiego na ulicy Jagiellońskiej. Z relacji 68-latka wynikało, że kierujący osobowym renault zjechał na przeciwległy pas ruchu. W wyniku tego doprowadził do niegroźnego zderzenia z kierowanym przez  zgłaszającego nissanem, po czym odjechał. 68-latek dogonił kierującego renault, a nastepnie odebrał jemu kluczyki. O całym zajściu powiadomił policję. Na miejsce natychmiast zostali skierowani funkcjonariusze z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego. Od kierującego renault wyczuwalna była silna woń alkoholu. Wstępne badanie alkomatem wykazało, że miał on blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Bielszczaninowi  zatrzymane zostało prawo jazdy. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.

Wczoraj tuz przed godziną 17.00 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Kierującą BMW obywatelkę Łotwy mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej w Proniewiczach. 52-latka jechała w obszarze zabudowanym z prędkością 105 km/h, tym samym przekraczając dopuszczalną prędkość na tym odcinku drogi o 55 km/h. Kierująca została również ukarana mandatem karnym w wysokości 400 złotych.