Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bielska policja odnotowała dzisiaj próby oszustwa metodą „na policjanta”. Funkcjonariusze ostrzegają przed oszustami!

Data publikacji 18.06.2018

Bielska Policja odnotowała dzisiaj próby oszustwa na szkodę osób starszych metodą "na policjanta". Mundurowi ostrzegają przed oszustami wyłudzającymi pieniądze oraz zgłaszanie takich przypadków do bielskiej Policji.

Dzisiaj do bielskiej policji wpłynęły zgłoszenia o próbie wyłudzenia pieniędzy od osób starszych. Ze zgłoszeń wynikało, że nieznajoma osoba, podająca się za policjanta, telefonicznie informowała  pokrzywdzonych, iż wynikły problemy z należącym do rozmówcy kontem bankowym i przelanie pieniędzy na inne konto.

Bielska policja ostrzega przed osobami podającymi się za fałszywych wnuczków, dzieci bądź policjantów.

Apelujemy o czujność i rozwagę, które mogą uchronić przed konsekwencjami poważnych strat finansowych. Pod żadnym pozorem nie przekazujcie Państwo pieniędzy osobom obcym. Jeśli mamy wątpliwości co do osoby dzwoniącej, potwierdźmy podaną nam  informację oddzwaniając do osoby rzekomo potrzebującej naszej pomocy lub instytucji, z której otrzymaliśmy telefon.  

Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez oszustów!

W momencie, kiedy ktoś będzie chciał nas oszukać, podając się przez telefon np. za policjanta – zakończmy rozmowę telefoniczną! Nie wdawajmy się w rozmowę z oszustem.  

Każdy, kto zetknie się z opisanym sposobem działania przestępców powinien natychmiast skontaktować się z dyżurnym Policji tel. 997 lub telefonem alarmowym 112.