Podsumowanie konkursu filmowego „TUR`n On The Camera” - Aktualności - KPP Bielsk Podlaski

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie konkursu filmowego „TUR`n On The Camera”

Data publikacji 18.06.2018

W piątek odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu filmowego o tematyce prewencyjnej pn „TUR’n On The Camera”. Autorzy zwycięskich projektów otrzymali atrakcyjne nagrody. Stworzone przez nich filmy i spoty obejrzy młodzież z powiatu bielskiego, podczas realizowanych przez policję działań profilaktycznych.

W maju bieżącego roku Wydział Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim wspólnie z Bielskim Domem Kultury ogłosił konkurs filmowy skierowany do nastoletnich mieszkańców miasta Bielsk Podlaski pn.: „TUR`n On The Camera”. Celem konkursu było propagowanie pozytywnych postaw, zainteresowań oraz talentów dzieci i młodzieży z terenu Bielska Podlaskiego. Właśnie takie zachowania stanowią alternatywny sposób spędzania wolnego czasu, a tym samym zapobiegają eksperymentowaniu z substancjami psychoaktywnym. Inicjatywa polegała na nagraniu kilkuminutowego filmu typu dokument, film fabularny, reklama TV, relacja z terenu miasta Bielsk Podlaski o tematyce nawiązującej do profilaktyki antynarkotykowej lub też związanej z szeroko rozumianym bezpieczeństwem. Filmiki miały przedstawiać sytuacje zagrożenia oraz jak im zapobiegać.

Spośród nadesłanych prac konkursowych komisja po burzliwej debacie wyłoniła trzech laureatów:

I miejsce otrzymał film nagrany przez uczniów klasy V D w Szkole Podstawowej nr 3

II miejsce otrzymał film nagrany przez uczennicę klasy VII B w Szkole Podstawowej nr 3

III miejsce otrzymał film nagrany przez uczniów klasy VII A w Szkole Podstawowej nr 3

Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody w postaci kamer sportowych, głośników bezprzewodowych oraz słuchawek bezprzewodowych, ufundowanych przez Urząd Miasta w Bielsku Podlaskim. Nadesłane filmy będą wykorzystane przez organizatorów podczas działań profilaktycznych i spotkań z młodzieżą.