PRZEKROCZYLI PRĘDKOŚCI W OBSZARZE ZABUDOWANYM-STRACILI PRAWO JAZDY - Aktualności - KPP Bielsk Podlaski

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

PRZEKROCZYLI PRĘDKOŚCI W OBSZARZE ZABUDOWANYM-STRACILI PRAWO JAZDY

Data publikacji 16.07.2018

Policjanci z bielskiej drogówki, w miniony weekend, zatrzymali prawa jazdy dwóm kierowcom, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Miejsca, w których ujawnieni zostali ,,piraci drogowi” wskazane zostały przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim, w miniony weekend, podczas działań kontrolnych prowadzonych na drodze krajowej nr 19, wyeliminowali z ruchu drogowego kolejnych "piratów drogowych". Nieodpowiedzialni kierowcy w obszarze zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h. Miejsca te zostały wskazane przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Obaj kierujący zostali ujawnieni w miejscowości Proniewicze. Jednym z nich był kierujący mazdą 28-latek, którego mundurowi ujawili przy użyciu videorejestratora. Zarejestrowane nagranie wykazało, że mężczyzna kierował autem z prędkością 115 km/h, przekraczając tym samym prędkość o 65 km/h. Kolejny, 26-letni kierujący toyotą, przekroczył dozwoloną prędkość o 53 km/h. Mężczyznom zostały zatrzymane prawa jazdy. Każdy z nich został ukarany mandatem karnym i dodatkowo otrzymał 10 punktów karnych.

Apelujemy o ostrożną i rozważną jazdę z prędkością dostosowaną do przepisów i warunków panujących na drodze. Wzmożone działania prewencyjno–kontrolne na drogach powiatu  prowadzone będą przez całe wakacje.

 

Ładowanie odtwarzacza...