O „BEZPIECZNEJ DRODZE DO SZKOŁY” Z BIELSKĄ POLICJĄ - Aktualności - KPP Bielsk Podlaski

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

O „BEZPIECZNEJ DRODZE DO SZKOŁY” Z BIELSKĄ POLICJĄ

Data publikacji 13.09.2018

Przedstawiciele bielskiej Policji prowadzą działania prewencyjne pod nazwą "Bezpieczna droga do szkoły". Wczoraj o bezpieczeństwie rozmawiano z uczniami Szkoły Podstawowej w Łubinie Kościelnym. Dzieci praktycznie uczyły się prawidłowych zachowań na drodze, m.in. za sprawą maty edukacyjnej "Autochodzik". Każdy z uczestników spotkania otrzymał oczywiście element odblaskowy.

Wraz z początkiem roku szkolnego bielscy policjanci rozpoczęli realizację programu „Bezpieczna droga do szkoły”. Mundurowi oraz pracownicy cywilni zajmujący się profilaktyką spotykają się z najmłodszymi uczniami szkół podstawowych na terenie powiatu. Wczoraj o bezpieczeństwie rozmawiano z uczniami klas I-III Szkoły Podstawowej w Łubinie Kościelnym. Prowadzący omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz radzili, jak unikać różnego rodzaju niebezpieczeństw w drodze do/ze  szkoły. Uwagę najmłodszych zwrócono również na znajomość znaków drogowych.

W zajęciach wykorzystany został zestaw edukacyjny „Autochodzik”, za sprawą którego dzieci łatwiej i przyjemniej przyswajają treści edukacyjne.

Na zakończenie spotkania wszyscy uczniowie otrzymali elementy odblaskowe.