Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

EDWARD - EUROPEJSKI DZIEŃ BEZ OFIAR ŚMIERTELNYCH NA DROGACH W BIELSKU PODLASKIM

Data publikacji 20.09.2018

Policjanci bielskiej drogówki przeprowadzili wczoraj działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach. Przedsięwzięcie zorganizowano w ramach obchodów Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim przeprowadzili wczoraj wzmożone działania kontrolno-edukacyjne na drogach powiatu bielskiego, w ramach Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych „Edward”. Celem przedsięwzięcia było zmniejszenie śmiertelnych ofiar wypadków drogowych. Kontrole pojazdów na drogach powiatu bielskiego odbywały się w miejscach, w których w minionych latach dochodziło do największej ilości zdarzeń drogowych ze skutkiem śmiertelnym. W trakcie prowadzonych kontroli  mundurowi skupili się głównie na najczęstszych przyczynach zdarzeń drogowych, tj. rozwijaniu nadmiernej prędkości przez kierujących pojazdami oraz niewłaściwym zachowaniu kierowców wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego, którzy bardzo często są ofiarami wypadków. Pośród ponad blisko 40 skontrolowanych kierowców, była spora część jadących zbyt szybko. Wobec takich kierujących w 10 przypadkach mundurowi zastosowali postępowanie mandatowe. Podczas działań mundurowi kontrolowali również stan trzeźwości kierujących, sposób przewożenia dzieci oraz inne elementy mające wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Policjanci zwracali również uwagę na zachowanie pieszych w trakcie przechodzenia przez drogę. 

Policjanci w tym dniu spotkali się również z mieszkańcami internatu przy Centrum Kształcenia Rolniczego w Rudce. Policjanci przypomnieli słuchaczom najważniejsze zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mundurowi apelowali do młodych ludzi o zachowanie na drodze rozsądku i ostrożności oraz przestrzeganie przepisów. Prowadzący spotkanie przypomnieli, że częstym powodem wypadków drogowych powodowanych przez młodych kierowców jest brawura i chęć popisania się przed kolegami oraz wsiadanie za kierownicę po alkoholu. Słuchaczom przypomniano również o obowiązku korzystania z elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym, po zmierzchu, co znacznie zwiększa ich bezpieczeństwo. Następnie wręczono słuchaczom elementy profilaktyczne w postaci zawieszek do samochodów. Korzystając z okazji spotkania z uczniami szkoły ponadgimnazjalnej, mundurowi przedstawili również warunki przyjęć do Policji oraz omówili poszczególne etapy rekrutacji kandydatów.