Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

POLICJA W TROSCE O BEZPIECZNE FERIE

Data publikacji 16.01.2019

Profilaktycy i policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim spotykają się z uczniami szkół podstawowych na terenie powiatu. Przedstawiciele Policji promują zasady bezpieczeństwa w trakcie zimowych zabaw. Bielska drogówka również realizuje działania profilaktyczno-informacyjne wśród kierowców i pieszych. Inicjatywy mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa podczas zbliżających się ferii zimowych.

Dbanie o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w czasie ferii jest dla policjantów zimowym priorytetem. W związku ze zbliżającym się czasem zimowego wypoczynku, profilaktycy i mundurowi z bielskiej Policji odwiedzają dzieci i młodzież w szkołach podstawowych na terenie powiatu, w ramach programu profilaktycznego pod nazwą "Feryjne Pogotowie Bezpieczeństwa"Prelegenci omawiają podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych, ze zwróceniem szczególnej uwagi na wybór bezpiecznych miejsc do zabaw i unikanie sytuacji mogących stwarzać zagrożenie. Dzieci poznają numery alarmowe do służb ratunkowych. Funkcjonariusze radzą również jak postępować wobec osób nieznajomych. Mundurowi z pionu ruchu drogowego przypominają podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze oraz zachęcają dzieci do używania elementów odblaskowych także w terenie zabudowanym. 

Bielska "drogówka" realizuje również zadania profilaktyczno-informacyjne pod nazwą "Dojedź(MY) bezpiecznie do celu" oraz "Bezpieczny PAS(ażer)". Działania są powiązane z policyjną akcją ruchu drogowego "Bezpieczne Ferie 2019".

Celem akcji jest uświadomienie mieszkańcom, że zarówno kierujący jak i pasażerowie powinni stosować się do zasad i warunków wynikających ze specyfiki podróżowania. Prowadzone działania skierowane są do kierujących pojazdami w transporcie zbiorowym i indywidualnym oraz pasażerów. Dotyczą one m.in.:

  • właściwego przygotowania pojazdu do drogi, jego stanu technicznego, zabezpieczenia przewożonego sprzętu, stosowania pasów bezpieczeństwa, fotelików bezpieczeństwa i innych urządzeń przytrzymujących;
  • dostosowania prędkości do warunków panujących na drodze (atmosferycznych, związanych
    z natężeniem ruchu czy innymi utrudnieniami…);
  •  zagrożeń wynikających z rozproszenia uwagi podczas kierowania pojazdem, wpływu zachowań pasażera na bezpieczeństwo podczas jazdy, kształtowania właściwych postaw kierujących oraz pasażerów.
  • kreowania życzliwych postaw na drodze oraz wzmacniania poczucia współodpowiedzialności za bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

 

Powrót na górę strony