Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI NA ZAGROŻENIA ZWIĄZANE Z WYCHŁODZENIEM ORGANIZMU

Data publikacji 11.12.2019

Bielscy policjanci reagują na wszystkie zgłoszenia dotyczące osób wymagających pomocy. Dzisiaj funkcjonariusze odnaleźli 77-letnią bielszczankę, która błąkała się po mieście. Wychłodzona kobieta trafiła do szpitala. Również wczoraj dzielnicowa ujawniła mężczyznę, który potrzebował pomocy medycznej.

Dzisiaj, tuż po godzinie 9.00, do bielskiej Policji zgłosiła się kobieta zaniepokojona brakiem kontaktu ze swoją 77-letnią matką. Okazało się, że starsza kobieta wyszła z domu w godzinach porannych. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Rozpytywali mieszkańców, sprawdzali okoliczne zabudowania i ulice miasta. Przed godziną 11.00, dyżurny Policji otrzymał informację od mieszkańców miasta, o starszej kobiecie leżącej na poboczu drogi na obrzeżach Bielska Podlaskiego. Okazało się, że to poszukiwana 77-latka. Kobieta była przytomna, jednak kontakt z nią był utrudniony z powodu wychłodzenia organizmu. Wezwana na miejsce karetka przewiozła bielszczankę do szpitala.

Wczoraj, dzielnicowa sprawdzała czy w podległym rejonie nikt nie potrzebuje pomocy. Podczas jednej z wizyt policjantka ujawniła 48-latka, który miał problemy z poruszaniem się o własnych siłach oraz trudności z porozumiewaniem się. Ubiór mężczyzny nie był kompletny, natomiast w jego mieszkaniu było chłodno. Policjantka, widząc stan bielszczanina, na miejsce wezwała karetkę pogotowia. Mężczyzna bezpiecznie trafił do szpitala.

Okres zimowy to czas, kiedy z powodu obniżenia temperatury pojawia się ryzyko wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka osoby starsze, samotne, które mają trudność z radzeniem sobie w codziennych czynnościach oraz nadużywające alkoholu. Bielscy policjanci na bieżąco sprawdzają miejsca pobytu takich osób. 

W chwili gdy temperatury na zewnątrz spadają poniżej zera, policjanci zwracają się do wszystkich z apelem o to, aby nie byli obojętni na czyjąś krzywdę. Jeśli widzimy osobę wymagającą pomocy, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy 112. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane.

O miejscach, gdzie przebywają osoby bezdomne możemy powiadomić Policję również poprzez skorzystanie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, wybierając ikonkę "bezdomność" i zaznaczając to miejsce na mapie.

 

 

 

  • dzielnicowy sprawdza sytuację mieszkańców
  • Policjant przeszukuje pustostan
  • Dzielnicowy sprawdza sytuacje mieszkańców