ZATRZYMANI NIETRZEŹWI KIERUJĄCY - Aktualności - KPP Bielsk Podlaski

Aktualności

ZATRZYMANI NIETRZEŹWI KIERUJĄCY

Data publikacji 03.06.2020

Wczoraj, trzech nieodpowiedzialnych kierowców zostało wyeliminowanych z ruchu drogowego na terenie Bielska Podlaskiego. Jednemu z nich, dalsza jazdę uniemożliwił inny kierujący. Jak się okazało, 47-latek kierował golfem mając 2,5 promila alkoholu w organizmie. Wszyscy nieodpowiedzialni kierowcy stracili prawa jazdy.

Wczoraj, trzech nieodpowiedzialnych kierowców zostało wyeliminowanych z ruchu drogowego. Pierwszy z nich, to kierowca toyoty, który został zatrzymany do kontroli drogowej w Bielsku Podlaskim, po 8.00. Jak się okazało, 28-latek kierował pojazdem mając ponad 0,2 promila alkoholu w organizmie. Kolejnym nietrzeźwym kierującym był 34-latek. Bielscy policjanci, po16.00, zauważyli kierującego oplem, który na ulicy Żwirki i Wigury przekroczył dozwoloną prędkość. Podczas kontroli drogowej, funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Wstępne badanie alkomatem wykazało, że miał on ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie. Natomiast kolejny nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu dzięki czujności i właściwej postawie innego kierowcy. Minionej nocy, po 1.00 na ulicy Batorego, zgłaszający zauważył volksvagena, który jechał bez włączonych świateł i wykonywał niebezpieczne manewry na drodze. Zgłaszający podejrzewając, że kierowca golfa może być pod wpływem alkoholu, zadzwonił na Policję. Następnie uniemożliwił kierowcy dalszą jazdę. Wstępne badanie alkomatem wykazało, że 47-letni kierujący volksvagenem miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Wszystkim nieodpowiedzialnym kierowcom zatrzymano prawa jazdy.

Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Policjanci apelują o rozsądek na drodze i dziękują wszystkim, którzy przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa!