BIELSCY FUNKCJONARIUSZE W HOŁDZIE POMORDOWANYM POLICJANTOM
Znicze zapalane przy okazji świąt państwowych, renowacje kwater dotkniętych upływem czasu oraz opieka nad miejscem pochówku funkcjonariuszy. Tak przedstawiciele bielskiej policji oddają hołd zasłużonym funkcjonariuszom okresu międzywojennego. Starania mają też na celu zachowanie w pamięci mieszkańców trwałego śladu historii lokalnej Policji Państwowej.
Komendant Powiatowy Policji w Bielsku Podlaskim inspektor Wojciech Macutkiewicz odwiedził kwatery poległych policjantów i zapalił światełko pamięci, w miejscu ich spoczynku na miejskim cmentarzu. Pamięć o czynach policjantów z okresu międzywojennego jest podtrzymywana przez funkcjonariuszy i każdego roku przy okazji świąt państwowych oraz uroczystości policyjnych, w miejscach ich spoczynku zapalane są znicze. Przedstawiciele bielskiej komendy dbają również o utrzymanie porządku na ich grobach.
Kwatera poległych i zmarłych policjantów została założona w kwietniu 1922 roku. Pierwszymi pochowanymi w niej byli dwaj policjanci, zabici przez dywersyjną bojówkę podczas napadu na miasteczko Kleszczele. W miejscu tym pochowani są również policjanci (w tym ówczesny komendant policji państwowej w Bielsku Podlaskim), którzy polegli w noc sylwestrową z 1922 na 1923 roku w wyniku buntu więźniów w bielskim więzieniu. W kwaterze tej do września 1939 roku byli chowani policjanci zabici podczas wykonywania służbowych obowiązków. Starania mundurowych i lokalnych społeczników z Fundacji Ochrony Dziedzictwa Ziemi Bielskiej, pozwalają przywrócić pamięć o funkcjonariuszach Komendy Powiatowej Policji Państwowej w Bielsku Podlaskim, którzy oddali życie wypełniając policyjną przysięgę.