Studenci w bielskiej komendzie. - Z Życia Komendy - KPP Bielsk Podlaski

Z Życia Komendy

Studenci w bielskiej komendzie.

Data publikacji 03.09.2010

Bielska Policja nawiązała współpracę z Wyższą Szkołą Policji w Szczytnie. W sierpniu grupa studentów odbywała praktyki zawodowe w komendzie.

W dniach od 16 do 27 sierpnia br. w Komendzie Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim grupa studentów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie o kierunku „bezpieczeństwo wewnętrzne” odbywała praktyki zawodowe. Podczas dwutygodniowego pobytu w jednostce piątka młodych ludzi miała okazję zapoznać się ze strukturą  Policji, poznać od wewnątrz pracę mundurowych ukierunkowaną głównie na zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie naszego powiatu. Studenci uczestniczyli również w programach profilaktycznych „Prewencja na start”. „Stop patologiom” oraz „Uwaga zagrożenie”. Bardzo aktywnie włączyli się w akcję „Pozory mylą” ukierunkowaną na zwalczanie alkoholizmu wśród młodzieży. Chętnie dostarczali do punktów sprzedaży alkoholu na terenie miasta ulotki tematyczne oraz wyjaśniali sprzedawcom konieczność sprawdzania dowodów osobistych u młodych ludzi kupujących alkohol.

Studenci  przyznali, że w bielskiej komendzie panuje miła atmosfera, funkcjonariusze oraz pracownicy cywilni są przyjaźnie nastawieni do społeczeństwa i chętnie służą pomocą. Mamy nadzieję, że dwa tygodnie spędzone w komendzie zaowocują nowymi doświadczeniami oraz pozostawią miłe wspomnienia.