Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

NASTOLATKA POTRĄCONA NA PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH - KIEROWCA STRACIŁ PRAWO JAZDY

Data publikacji 15.02.2023

Kierowca dacii potrącił nastolatkę na przejściu dla pieszych. 16-latka trafiła do szpitala, a mężczyzna stracił prawo jazdy. Do niebezpiecznego zdarzenia doszło wczoraj rano na Białowieskiej w Bielsku Podlaskim. Policjanci przypominają, że piesi są szczególnie narażeni na negatywne skutki zdarzeń drogowych. Dlatego kierowcy, zbliżając się do przejścia dla pieszych muszą za każdym razem zachować szczególną ostrożność i upewnić się, że nie spowodują zagrożenia dla niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem osoby pieszej doszło wczoraj rano na Białowieskiej w Bielsku Podlaskim. Na przejściu dla pieszych została potrącona 16-latka. Nastolatka trafiła do szpitala, a kierowca dacii, który potrącił dziewczynę stracił prawo jazdy. Bielscy policjanci teraz ustalają zakres odpowiedzialności kierowcy.

Piesi to grupa użytkowników dróg, która jest szczególnie narażona na utratę zdrowia, a nawet życia podczas wypadków. Dlatego kierowcy zbliżając się do przejścia dla pieszych, powinni wzmóc czujność, zachować szczególną ostrożność, a także zdjąć nogę z gazu.

Bielscy policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze. Mundurowi przypominają, że kierowca ma obowiązek udzielić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się nie tylko na przejściu dla pieszych, ale również temu, który na to przejście wchodzi. Jednocześnie funkcjonariusze przypominają o odblaskach, które poprawiają widoczność, a w konsekwencji i bezpieczeństwo na drodze.

 

Powrót na górę strony