Aktualności

DZIECI W TERENIE Z POLICJANTAMI CZYLI „POSZUKIWACZE WAKACYJNEGO BEZPIECZEŃSTWA”

Data publikacji 09.07.2024

Młodzi bielszczanie szukali letniego bezpieczeństwa. Inicjatorem gry terenowej pod nazwą „Poszukiwacze wakacyjnego bezpieczeństwa”, byli policyjni profilaktycy. Przygotowane zadania miały w interesujący i aktywny sposób przedstawić dzieciom zasady bezpiecznego wypoczynku.

Przedstawiciele bielskiej Policji ponownie spotkali się z dziećmi korzystającymi z letniego wypoczynku. Jednak tym razem spotkanie było nietypowe. Policjanci i profilaktycy pokazali, że rozmowy o bezpieczeństwie mogą być interesujące dla młodych odbiorców. Młodzi bielszczanie wzięli udział w grze terenowej „Poszukiwacze wakacyjnego bezpieczeństwa”, której inicjatorami byli profilaktycy z bielskiej Policji. Celem tej inicjatywy było przybliżenie młodym ludziom informacji o bezpiecznym wypoczynku oraz zapewnienie ciekawej formy spędzenia czasu.

Gra terenowa polegała na wykonywaniu określonych zadań przez grupę poruszającą się po wyznaczonej trasie. Dzieci, podzielone na dwie grupy, poruszały się po mieście wykorzystując aplikację „Mapy” w swoich telefonach. Uczestnicy odwiedzili miejsca związane z letnim wypoczynkiem. Jednym z takich miejsc była jednostka straży pożarnej. Tam pod okiem strażaków, dzieci poznały zasady udzielania pierwszej pomocy oraz zadania realizowane przez tą grupę mundurowych. Następnie w parku miejskim młodzi bielszczanie rozmawiali z pracownikami sanepidu o zdrowym stylu życia. Warunkiem zaliczenia tego etapu było ułożenie piramidy żywieniowej. W dalszej części gry, podczas spotkania z policjantami, zadaniem uczestników było omówienie zasad bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku, w tym nad wodą czy w lesie. Spacerując po mieście dzieci przypomniały również, jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Każde z zadań wykonywane było pod czujnym okiem towarzyszących im policjantów i profilaktyków. Dzieci wykazały się doskonałą orientacją topograficzną oraz wiedzą z zakresu bezpieczeństwa. Na zakończenie przedstawiciele Policji omówili wykonane przez nich zadania, a w nagrodę młodzi poszukiwacze otrzymali odblaski oraz odpoczęli przy wspólnym poczęstunku

Powrót na górę strony