Aktualności

ZA NIEPŁACENIE ALIMENTÓW SPĘDZI W ARESZCIE PÓŁ ROKU

Data publikacji 10.07.2024

Bielscy policjanci zatrzymali 33-latka poszukiwanego przez wymiar sprawiedliwości. Mężczyzna uchylał się od obowiązku płacenia alimentów i przez to pozbawił osobę najbliższą możliwości zakupu podstawowych produktów potrzebnych do codziennego życia. Za to przestępstwo sąd orzekł wobec mieszkańca gminy Boćki karę 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Bielscy policjanci zatrzymali 33-latka. Mężczyzna poszukiwany był na polecenie Sądu Rejonowego w Bielsku Podlaskim, który orzekł wobec 33-latka karę 6 miesięcy pozbawienia wolności. Mieszkaniec gminy Boćki nie płacił alimentów i przez to pozbawił osobę najbliższą możliwości zakupu podstawowych produktów potrzebnych do codziennego życia. 33-latek trafił do aresztu, gdzie spędzi najbliższe pół roku.

Niepłacenie alimentów to przestępstwo opisane w artykule 209 Kodeksu karnego. Popełnia je ten, kto uchyla się od wykonania obowiązku alimentacyjnego określonego orzeczeniem sądowym czy umową.

Sprawca tego przestępstwa podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Kara jest wyższa, jeśli sprawca swoim zachowaniem naraża osobę uprawnioną do alimentów na niemożność zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych. W takim wypadku kodeks karny przewiduje do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę strony