3000 ZŁOTYCH MANDATU ZA RECYDYWĘ W RUCHU DROGOWYM
Funkcjonariusze z bielskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy 25-latkowi, który poza obszarem zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 51 kilometrów na godzinę. Okazało się, że mieszkaniec powiatu siemiatyckiego działał w recydywie, za co został ukarany mandatem w wysokości 3 tysięcy złotych.
Policjanci z bielskiej drogówki, na krajowej 19 zatrzymali do kontroli Skodę. Pomiar prędkości wykazał 141 km/h, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 90 km/h. Za kierownicą siedział 25-latek. Mundurowi zatrzymali prawo jazdy mieszkańcowi powiatu siemiatyckiego, a jego konto zasiliło 13 punktów. Podczas sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się, że kilka miesięcy wcześniej mężczyzna również jechał za szybko. W związku z kolejnym przekroczeniem prędkości 25-latek został ukarany mandatem w wysokości 3 tysięcy złotych.
Przypominamy, że w ruchu drogowym obowiązują przepisy dotyczące tzw. recydywy. Sytuacja ta dotyczy złamania przepisów z tej samej grupy w ciągu 2 lat od ostatniego wykroczenia. Jeżeli tak się stanie, mandat drogowy będzie dwukrotnie wyższy niż dotychczas.
