Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uroczyste przekazanie nowych radiowozów w Bielsku Podlaskim z udziałem Wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji

Data publikacji 22.11.2016

Wczoraj w Bielsku Podlaskim odbyło się uroczyste przekazanie pojazdów służbowych funkcjonariuszom Policji oraz Straży Pożarnej. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością Sekretarz Stanu w MSWiA Pan Jarosław Zieliński. Policyjne auta przekazane zostaną dzielnicowym powiatu bielskiego, dzięki czemu będą mogły w pełni służyć społeczeństwu.

Wczoraj w centrum Bielska Podlaskiego odbyło się przekazanie do służby nowych radiowozów, które zasilą flotę Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim. Uroczystość odbyła się z udziałem mundurowych z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku Podlaskim, którym również przekazano nowy pojazd do zadań gaśniczych. W uroczystościach uczestniczyli Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Jarosław Zieliński, Senator Rzeczypospolitej Polskiej Pan Tadeusz Romańczuk, Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku Pan nadinspektor Daniel Kołnierowicz, Podlaski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej Pan starszy brygadier Jarosław Wendt. Wśród zaproszonych gości byli również przedstawiciele samorządu i duchowieństwa. Licznie zebrali się też mieszkańcy miasta, aby uczestniczyć wraz z mundurowymi w przekazaniu i poświęceniu nowych aut służbowych. Do bielskiej Policji trafiły 2 pojazdy skoda yeti należące do segmentu "SUV". Auta wyposażone są w nowoczesne silniki benzynowe o mocy 150 KM z przyśpieszeniem do "setki" 9,9 sekundy, napędem 4x4. Łączna kwota przeznaczona na zakup obu pojazdów wyniosła ponad 160 tysięcy złotych, z czego połowa pochodziła ze środków samorządowych, natomiast pozostała kwota z budżetu Komendy Głównej Policji. Systematyczna modernizacja floty policyjnej poprawia warunki służby funkcjonariuszy, a to z pewnością przekłada się na zwiększenie skuteczności działań oraz wzmacnia poczucie bezpieczeństwa mieszkańców powiatu bielskiego. Nowe radiowozy w większości będą przekazane dzielnicowym, których służba traktowana jest w sposób priorytetowy. To dzielnicowy jest policjantem „pierwszego kontaktu” ze społeczeństwem, więc inwestycja w przekazane w dniu wczorajszym pojazdy to inwestycja w bezpieczeństwo mieszkańców powiatu bielskiego.

Spotkanie rozpoczęła kierująca bielską Policją młodszy inspektor Anna Bajeńska, która przywitała wszystkich zebranych. Następnie zgromadzeni wysłuchali wystąpienia Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych Pana Ministra Jarosława Zielińskiego, który podziękował przedstawicielom samorządu lokalnego za wsparcie finansowe bielskich służb mundurowych. Dzięki takiej współpracy możliwe jest osiągnięcie wspólnego celu, zapewnienie jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu bielskiego. W dalszej części Pan Jarosław Zieliński wręczył podziękowania sześciu bielskim policjantom za wysiłek i trud wniesiony w zabezpieczenie ŚDM w Krakowie i warszawskiego szczytu NATO. Dyplomy i nagrody wręczone zostały również  wyróżniającym się w służbie strażakom. Na zakończenie obecni na uroczystości duchowni poświecili nowe radiowozy, kluczyki do nich wręczył funkcjonariuszom Pan Jarosław Zieliński. Z myślą o bielszczanach policjanci zorganizowali stoisko profilaktyczne, które cieszyło się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród dzieci. Zainteresowani mieli możliwość dowiedzieć się czym jest i na jakich zasadach działa nowe policyjne narzędzie informatyczne, jakim jest Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz w jaki sposób z niego korzystać. Najmłodsi otrzymali elementy odblaskowe, które pozwolą zapewnić im większe bezpieczeństwo na drodze.

Powrót na górę strony