Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bądź widoczny na drodze – noś odblaski!

Data publikacji 17.02.2017

Bielscy policjanci przypominają, że każda osoba poruszająca się po zmierzchu drogami poza obszarem zabudowanym ma obowiązek, przede wszystkim dla własnego bezpieczeństwa, nosić elementy odblaskowe, umieszczone w sposób widoczny dla kierujących.

Bielscy policjanci wciąż sprawdzają, jak piesi wywiązują się z obowiązku używania elementów odblaskowych, poza obszarem zabudowanym po zmroku. Wcześnie zapadający zmierzch i trudne warunki drogowe mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo na drogach. Ze względu na ograniczoną widoczność najbardziej narażeni na udział w zdarzeniach drogowych są niechronieni uczestnicy ruchu, czyli piesi i rowerzyści. Odblask, w jakiejkolwiek formie, powinien mieć każdy, bez względu na wiek. Taki pieszy jest dużo wcześniej zauważalny dla kierowców, którzy w bezpieczny sposób mogą wykonać manewr ominięcia.

Odblaskami mogą być przedmioty doczepiane do ubrania, opaski, czapki, czy też kamizelki. Ważne jest umieszczenie ich w odpowiednich miejscach - na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców - wówczas będziemy mieli pewność, że jesteśmy dobrze widoczni dla innych.

Przypominamy, że w myśl aktualnie obowiązujących przepisów każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, zobowiązany jest do noszenia odblasków  w sposób widoczny dla kierujących.

Powrót na górę strony