Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

BIELSCY POLICJANCI URATOWALI MĘŻCZYZNĘ PRZED WYCHŁODZENIEM

Data publikacji 06.12.2018

Dzielnicowa z Bielska Podlaskiego, będąc poza służbą, została poinformowana przez mieszkańca podległej gminy, o starszym mężczyźnie leżącym na przystanku. Informację mundurowa niezwłocznie przekazała dyżurnemu jednostki. Dzięki zdecydowanej reakcji mundurowych 79-latek trafił pod opiekę lekarzy i został uratowany przed wychłodzeniem.

Szybka i zdecydowana reakcja mundurowych z bielskiej jednostki Policji, pozwoliła uratować 79-latka przed wychłodzeniem. Wczoraj w godzinach popołudniowych, do będącej poza służbą dzielnicowej z gminy Wyszki, zadzwonił mieszkaniec tej miejscowości. Mężczyzna poinformował, że na jednym z przystanków autobusowych od kilku godzin leży starszy mężczyzna. Dzwoniący prosił dzielnicową o pomoc. Zapadał zmierzch, a na dworze panowała ujemna temperatura. Będąca poza służbą dzielnicowa, zaniepokojona sytuacją, niezwłocznie przekazała informację do oficera dyżurnego jednostki, prosząc o skierowanie we wskazane miejsce patrolu. Mundurowi natychmiast udali się do oddalonej o ponad 20 kilometrów miejscowości. Tam okazało się, że leżący na mrozie 79-latek, w wyniku wychłodzenia nie był w stanie poruszać się o własnych siłach i logicznie wypowiadać. Mundurowi udzielili mężczyźnie niezbędnej pomocy, przykryli jego kocem termicznym i na bieżąco sprawdzali funkcje życiowe. Po przybyciu na miejsce ratowników medycznych okazało się, że temperatura ciała mężczyzny spadła do 30 stopni celsjusza. 79-latek trafił pod opiekę lekarzy. Gdyby nie właściwa reakcja funkcjonariuszy bielskiej jednostki, życie 79–latka byłoby zagrożone.

Policja apeluje o reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz, w okresie zimowym, mogą potrzebować naszej pomocy.

Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112 , by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie.

O miejscach przebywania osób bezdomnych można również powiadomić Policję poprzez skorzystanie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wystarczy wybrać ikonkę "BEZDOMNOŚĆ" i zaznaczyć to miejsce na mapie. Zostanie ono sprawdzone przez funkcjonariuszy.

Powrót na górę strony