SPOWODOWAŁ WYPADEK DROGOWY MAJĄC BLISKO 4 PROMILE ALKOHOLU - Aktualności - KPP Bielsk Podlaski

Aktualności

SPOWODOWAŁ WYPADEK DROGOWY MAJĄC BLISKO 4 PROMILE ALKOHOLU

Data publikacji 01.04.2021

Bielscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna spowodował w gminie Orla wypadek drogowy, mając blisko 4 promile alkoholu. Ciągnik, którym kierował, wjechał do rowu, a następnie przygniótł 35-letniego pasażera. Dalszym losem 38-latka zajmie się sąd.

W poniedziałek po 15, dyżurny bielskiej Policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w gminie Orla. Będący na miejscu policjanci ustalili, że dwóch mężczyzn jechało ciągnikiem rolniczym do momentu, aż traktor zjechał do rowu i przygniótł jednego z nich. Chwilę później okazało się, że kierowca jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że miał blisko 4 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został doprowadzony do aresztu. Natomiast pasażer, który wypadł z ciągnika i został przez niego przygnieciony, trafił do szpitala.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o zachowanie rozwagi i rozsądku na drodze. Hasło "Piłeś, nie jedź" jest zawsze aktualne. Z uwagi na okres wzmożonych prac polowych, funkcjonariusze przypominają też:

- każdy ciągnik powinien być sprawny technicznie i posiadać aktualne okresowe badania,

- nie zasłaniajmy w pojeździe świateł i urządzeń sygnalizacyjnych poprzez doczepione maszyny.  Wystające części  maszyn, które mogą naruszać stateczność pojazdu lub zagrażać bezpieczeństwu innych uczestników ruchu, mogą być na czas jazdy zdemontowane lub złożone,

- nie pozwalajmy osobom małoletnim oraz osobom bez uprawnień, na kierowanie ciągnikami i maszynami rolniczymi,

- nie przewoźmy pasażerów na przyczepach oraz w kabinach ciągników, jeśli nie są do tego przystosowane.  Dopuszczone jest umieszczenie w ciągniku rolniczym siedzenie dla pasażera, o ile nie naraża to na niebezpieczeństwo pasażera i nie stwarza ograniczenia w kierowaniu ciągnikiem,

 

  • Idą trzy osoby, jedna z nich ma kajdanki załozone na ręce
  • Idą trzy osoby, jedna z nich, będąca w środku, ma załozone na ręce kajdanki.
  • Osoba siedzi na krzesle, na ręce ma załozone kajdanki