Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

PODEJRZANY O NIEUMYŚLNE SPOWODOWANIE ŚMIERCI I NIEUDZIELENIE POMOCY - ZATRZYMANY

Data publikacji 22.07.2022

Bielscy policjanci zatrzymali podejrzanego o nieumyślne spowodowanie śmierci i nieudzielenie pomocy. Do zdarzenia doszło na jednej z łąk, w gminie Bielsk Podlaski. Zatrzymany to 53-letni mieszkaniec powiatu bielskiego. Mężczyzna usłyszał już prokuratorskie zarzuty. Za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Bielscy policjanci zatrzymali podejrzanego o nieumyślne spowodowanie śmierci mieszkańca Białegostoku i nieudzielenie pomocy. Zatrzymany to 53-letni mieszkaniec powiatu bielskiego. Do zdarzenia doszło na jednej z łąk w gminie Bielsk Podlaski. Policjanci już po niespełna dwóch godzinach ustalili podejrzanego. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że do zdarzenia doszło w trakcie prac polowych, kilka dni przed zgłoszeniem znalezienia zwłok mężczyzny. Jak ustalili śledczy, trawę na tej łące, kosił wówczas 53-latek. Pasażerem ciągnika był z kolei 38-latek. Z dalszych ustaleń mundurowych wynikało, że młodszy mężczyzna, podczas prac polowych, prawdopodobnie spadł z maszyny wprost pod ostrza kosiarki. Z kolei kierujący traktorem odjechał z miejsca zdarzenia, nie udzielając mu pomocy. Zgodnie z kodeksem karnym, pierwsze z przestępstw zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności, za drugie kodeks przewiduje do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o zachowanie rozwagi i rozsądku. Z uwagi na okres wzmożonych prac polowych, funkcjonariusze przypominają też:

- każdy ciągnik powinien być sprawny technicznie i posiadać aktualne okresowe badania,

- nie zasłaniajmy w pojeździe świateł i urządzeń sygnalizacyjnych.  Wystające części maszyn, które mogą zagrażać bezpieczeństwu innych uczestników ruchu, mogą być na czas jazdy zdemontowane lub złożone,

- nie pozwalajmy osobom małoletnim oraz osobom bez uprawnień, a także pod wpływem alkoholu na kierowanie ciągnikami i maszynami rolniczymi.

 

 

 

Powrót na górę strony