Aktualności

ŚWIADKOWIE ZATRZYMALI PIJANEGO KIEROWCĘ

Data publikacji 01.08.2022

Postawa dwóch bielszczan zasługuje na uwagę. Mężczyźni ci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Jak się później okazało, 43-latek miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Postawa dwóch bielszczan zasługuje na uwagę. Mężczyźni ci zatrzymali bowiem nietrzeźwego kierowcę. Do ujęcia obywatelskiego doszło na krajowej 19. Z ustaleń policjantów wynika, że kierowca audi jechał od krawędzi do krawędzi jezdni. Zgłaszający podejrzawając, że kierowca jest pod wpływem alkoholu, ruszyli za nim w kierunku Siemiatycz. Po chwili samochód ten zatrzymał się na parkingu przy ogrodach działkowych. Ponieważ kierowca zaczął uciekać, mężczyźni ruszli za nim w pościg. Po chwili 43-latka ujęli, a o zdarzeniu powiadomili dyżurnego bielskiej jednostki. Przybyły na miejsce patrol policji zbadał stan trzeźwości kierowcy. Okazało się, że 43-latek miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca tragedii. Mundurowi apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.

Powrót na górę strony