Aktualności

PODEJRZANY O PRZESTĘPSTWA NARKOTYKOWE TYMCZASOWO ARESZTOWANY

Data publikacji 17.01.2023

Bielscy kryminalni zatrzymali 24-latka podejrzanego o posiadanie narkotyków oraz handel nimi. W zamieszkałym przez niego domu policjanci znaleźli marihuanę, haszysz, mefedron i amfetaminę. Łącznie było to ponad 200 gramów narkotyków. Decyzją sądu, bielszczanin najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Bielscy kryminalni ustalili, że 24-letni mieszkaniec powiatu bielskiego może posiadać narkotyki w miejscu zamieszkania. Podejrzenia funkcjonariuszy potwierdziły się w trakcie przeszukania domu 24-latka. Kryminalni znaleźli szklane słoiki i foliowe torebki zawierające nieznaną substancję oraz susz. Wstępne badania narkotesterami wykazały, że są to marihuana, haszysz, mefedron i amfetamina. Narkotyki ukryte były w różnych miejscach domu między innymi w zamrażarce, kotłowni czy w plecaku. W znalezieniu środków odurzających pomógł policyjny pies specjalnie wyszkolony do wyszukiwania zapachu narkotyków. Mundurowi zabezpieczyli w sumie 112 gramów marihuany, blisko 110 gramów mefedronu oraz mniejsze ilości amfetaminy i haszyszu. Łącznie 230 gramów narkotyków. 24-latek trafił do policyjnego aresztu. Mundurowi ustalili także, że mężczyzna wiele razy udzielał środki odurzające innym osobom. Robił to zarówno odpłatnie i nieodpłatnie. Następnego dnia 24-latek został doprowadzony do prokuratora, gdzie usłyszał łącznie 7 zarzutów: jeden dotyczył posiadania znacznej ilości narkotyków, pozostałe ich udzielania. Decyzją sądu mężczyzna najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz handel nimi ustawa przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

 • Trzy osoby stoją, osoba w środku ma założone na ręce kajdanki.
 • Dwie osoby stoją w budynku, jedna ma założone na ręce rękawiczki lateksowe i pobiera odciski palców drugiej osobie.
 • Dwie osoby stoją w budynku, jedna ma założone na ręce rękawiczki lateksowe i pobiera odciski palców drugiej osobie.
 • Dwie torebki foliowe leżą na stole, wypełnione są suszem roślinnym.
 • Na stole lezy torebka foliowa wypełniona białym proszkiem i stoi słoik szklany w którym są zawiniątka z białym proszkiem.
 • Na stole leży szklany słoik wypełniony suszem.
 • Na stole leżą cztery torebki foliowe wypełnione suszem roślinnym.
 • Osoba stoi w budynku, na ręce ma załozone kajdanki.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 26.49 MB)

Pliki do pobrania

 • 103.27 KB
  Deskrypcja tekstowa filmu
Powrót na górę strony