Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

CHCIAŁ KUPIĆ KOLEKCJONERSKIE MONETY, STRACIŁ PIENIĄDZE

53-letni mieszkaniec powiatu bielskiego chciał kupić kolekcjonerskie monety na popularnym portalu sprzedażowym. Na konto sprzedającego wpłacił kwotę 1810 złotych i oczekiwał na dostarczenie dwóch złotych Dukatów 1915 austro-węgierskich. Niestety, kontakt ze sprzedającym urwał się, a 53-latek nie otrzymał zamówionego towaru. Policjanci przypominają o zachowaniu ostrożności podczas zakupów w internecie.

Policjanci niemal każdego dnia dostają zgłoszenia dotyczące oszustw, do których dochodzi podczas internetowych transakcji kupna-sprzedaży. Ostatnio ofiarą oszustów padł 53-letni mieszkaniec powiatu bielskiego. Mężczyzna znalazł w internecie ogłoszenie o sprzedaży złotych Dukatów 1915 austro-węgierskich. Każda z monet kosztowała 900 złotych. Mieszkaniec powiatu bielskiego wpłacił na konto sprzedającego całość kwoty za dwie monety oraz opłatę za przesyłkę, łącznie 1810 złotych. Niestety, mężczyzna nie doczekał się monet, a kontakt ze sprzedającym urwał się.

Policjanci przypominają:
Podczas zakupów w internecie pamiętajmy o ostrożności i sprawdzaniu wiarygodności sprzedających. Zachowajmy czujność, szczególnie kiedy przedmiot wystawiony jest w atrakcyjnej cenie. Robiąc zakupy w internetowym sklepie warto sprawdzić najpierw czy dana firma rzeczywiście istnieje i przeczytać komentarze innych osób.

 

Powrót na górę strony