Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

PROWADZILI AUTA MAJĄC PONAD 3 PROMILE

Data publikacji 05.06.2023

W miniony weekend policjanci zatrzymali 2 kierowców, którzy wykazali się wyjątkową nieodpowiedzialnością. Jeden z nich to 55-letni kierowca fiata, który w organizmie miał ponad 3 promile alkoholu. Kolejny z zatrzymanych to 42-latek. Podczas sprawdzenia okazało się, że mężczyzna ma 3 promile alkoholu, natomiast jego auto nie ma badań technicznych. Obaj kierowcy stracili prawa jazdy. Za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W miniony weekend na terenie powiatu bielskiego w ręce policjantów wpadli dwaj nietrzeźwi kierowcy. Jednym z nich był 52-latek, który został zatrzymany w sobotę w Bielsku Podlaskim. Policjanci z bielskiej drogówki otrzymali informację od innego uczestnika ruchu drogowego o kierowcy fiata, który jechał całą szerokością jezdni. Mężczyzna wpadł w ręce mundurowych na obrzeżach miasta. Badanie alkomatem kierowcy wykazało 3,2 promila alkoholu w jego organizmie.

Następnego dnia dzielnicowi z Posterunku Policji w Brańsku zatrzymali do kontroli fiata. Podczas rozmowy z kierowcą mundurowi wyczuli alkohol. Badanie alkomatem wykazało 3 promile alkoholu w organizmie 42-latka. Ponadto okazało się, że jego auto nie posiada badań technicznych, za co mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny.

Obaj kierowcy stracili prawa jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony