Aktualności

CHCIAŁ ZAINWESTOWAĆ, ZOSTAŁ OSZUKANY NA PONAD 24 000 EURO

Data publikacji 16.04.2024

Tym razem ofiarą oszustów padł 36-letni mieszkaniec powiatu bielskiego. Mężczyzna chciał zainwestować w akcje i pomnożyć swoje pieniądze. Zamiast tego stracił ponad 24 000 euro. Apelujemy o rozsądek przy podejmowaniu wszelkich decyzji finansowych!

Tym razem ofiarą oszustów padł 36-latek. Mężczyzna zainteresował się ofertą pomnożenia pieniędzy inwestując w akcje. W internecie znalazł interesującą ofertę i zalogował się na platformie inwestycyjnej. Już chwilę później skontaktował się z nim telefonicznie mężczyzna podający się za doradcę inwestycyjnego. Konsultant od razu zaoferował swoją pomoc i opiekę przy dokonywaniu poszczególnych operacji finansowych. Rozmówca zapewniał mieszkańca powiatu bielskiego, że ich platforma jest zupełnie bezpieczna. Na potwierdzenie tych słów przesłał zainteresowanemu dokumenty potwierdzające rejestrację firmy. 36-latek przekonany był, że wszystko jest legalne i rozpoczął współpracę. Mężczyzna wpłacił 4000 euro na rozpoczęcie inwestycji. Szybko na jego koncie pojawiły się pierwsze zyski, co zachęciło mężczyznę do dalszego inwestowania. W następnych dniach mieszkaniec powiatu bielskiego dokonał kolejnych wpłat na łączną kwotę ponad 20000 euro. Nadal był przekonany, że pomnaża swoje pieniądze, gdyż na jego koncie pojawiały się kolejne zyski. Po pewnym czasie 36-latek chciał zakończyć ten projekt inwestycyjny i wypłacić pieniądze. Wówczas usłyszał od rzekomego konsultanta, że musi przelać 40% całej kwoty jako preautoryzację w celu zabezpieczenia przed podejrzeniem prania brudnych pieniędzy. Mężczyzna odmówił podejrzewając, że ma do czynienia z oszustami. Po chwili zauważył, że utracił dostęp do swojego konta na platformie inwestycyjnej. 36-latek próbował jeszcze wygenerować nowe hasła, aby odzyskać pieniądze, jednak bezskutecznie. Wówczas skontaktował się telefonicznie z firmą, w której inwestował swoje pieniądze. W rozmowie z przedstawicielem 36-latek dowiedział się, że strona, na której inwestował, nie należy do nich. Łącznie mężczyzna stracił ponad 24 tysiące auro.

Pamiętaj o rozsądku przy podejmowaniu wszelkich decyzji finansowych. Miej ograniczone zaufanie do firm obiecujących wysokie i szybkie zyski bez ryzyka. Nie działaj pochopnie, pod wpływem chwili i emocji. Zwracaj uwagę na fałszywe aplikacje i strony firm namawiające do inwestowania.

 

Powrót na górę strony