Aktualności

POLICJANCI ZATRZYMALI OSZUSTA, KTÓRY WYŁUDZIŁ PIENIĄDZE NA PRACĘ W HOLANDII

Data publikacji 18.04.2024

Bielscy kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwo na pracę za granicą. Pokrzywdzona mieszkanka powiatu bielskiego straciła tysiąc złotych. Policjanci ustalili, że mężczyzna mieszka w Gdyni. W jego domu mundurowi znaleźli również narkotyki. 42-latek usłyszał dwa zarzuty. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Bielscy kryminalni zatrzymali podejrzanego o oszustwo na pracę za granicą. W lutym tego roku mężczyzna oferował w Internecie pracę w magazynie z odzieżą w Holandii. Jego ofertą zainteresowała się mieszkanka powiatu bielskiego. 49-latka przelała na konto oszusta tysiąc złotych jako opłatę za przejazd do Holandii. Po dokonaniu tej wpłaty zleceniodawca urwał kontakt. Wówczas kobieta zorientowała się, że została oszukana i powiadomiła policjantów. Przechodzisz do komunikatu "Chciała pracować w Holandii, została oszukana".

Pracujący nad sprawą śledczy ustalili tożsamość mężczyzny. Okazał się nim mieszkaniec Gdyni. 42-latek został zatrzymany we wtorek w swoim domu. Mężczyzna był zaskoczony wizytą bielskich policjantów. Podczas czynności w jego domu kryminalni znaleźli torebkę z suszem. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że była to marihuana. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do bielskiej jednostki. Gdynianin usłyszał zarzuty oszustwa i posiadania środków odurzających. Dziś zostanie doprowadzony do bielskiego sądu z wnioskiem o 3-miesięczny areszt. Zgodnie z kodeksem karnym za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy i śledczy nie wykluczają kolejnych zarzutów dla 42-latka.

Pliki do pobrania

  • 96.08 KB
    Deskrypcja tekstowa filmu.
Powrót na górę strony