Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Narodowe Biuro Śledcze Policji - nowy filar bezpieczeństwa Polski
Przed laty symbolem przestępczości zorganizowanej były gangi działające na ulicach polskich miast. Dziś ich następcy coraz częściej rekrutują członków w sieci, ukrywają majątek w kryptowalutach, wykorzystują sztuczną inteligencję, a swoje działania łączą z cyberatakami, sabotażem czy dezinformacją. Ostatnie wydarzenia związane z sytuacją za wschodnią granicą Polski pokazują, że współczesne zagrożenia nie znają granic między światem realnym i cyfrowym. Przestępczość zorganizowana ewoluuje, przybierając formę zagrożeń hybrydowych, które wymagają równie nowoczesnej odpowiedzi państwa. Utworzenie Narodowego Biura Śledczego Policji pozwoli połączyć doświadczenia śledczych, zdobyte w walce z najgroźniejszymi grupami przestępczymi ostatnich dekad z najnowocześniejszymi narzędziami analitycznymi, cybernetycznymi i operacyjnymi. Nowa, wyspecjalizowana jednostka ma zapewnić jeszcze skuteczniejsze, szybsze i bardziej skoordynowane działania Policji wobec najpoważniejszych form przestępczości.
-
ODEBRAŁ OD OSZUKANEJ SENIORKI 50 TYSIĘCY ZŁOTYCH, TRAFIŁ W RĘCE POLICJANTÓW
Bielscy policjanci zatrzymali podejrzanego, który uczestniczył w oszustwie na szkodę 74 - latki. Bielszczanka usłyszała przez telefon, że życie jej córki jest zagrożone i przekazała oszustom 50 tysięcy złotych na szczepionkę. Mieszkaniec województwa mazowieckiego pełnił w tym procederze rolę "odbieraka". Usłyszał zarzut oszustwa. Grozi mu teraz do 8 lat pozbawienia wolności.
-
ARESZT DLA SPRAWCY, KTÓRY W CENTRUM MIASTA ZAATAKOWAŁ NOŻEM 52 - LATKA
Do 20 lat pozbawienia wolności grozi 32 - latkowi, który w miniony piątek w centrum Bielska Podlaskiego zaatakował nożem innego mężczyznę. Sprawca uciekł. Na podstawie opisu świadków zdarzenia szybko został ustalony i zatrzymany przez policjantów. Prokurator przedstawił mu zarzut usiłowania spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, sąd zdecydował o jego trzymiesięcznym aresztowaniu.
-
Zmiana w przepisach - obowiązkowa jazda w kasku
Od 3 czerwca 2026 r. wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Rowerzyści, kierujący hulajnogą elektryczną lub UTO (urządzenie transportu osobistego) do 16. roku życia będą mieli obowiązek używania kasków ochronnych.
-
Wykaz punktów kontroli autobusów - Wakacje 2026
W okresie wakacji policjanci ruchu drogowego w całym kraju będą prowadzić wzmożone kontrole autobusów przewożących dzieci i młodzież na letni wypoczynek. Celem działań jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom wyjazdów.
-
KIERUJĄCY POJAZDEM NA ZAKAZIE W RĘKACH POLICJANTÓW
Policjanci z patrolówki zatrzymali do kontroli Forda. Za kierownicą siedział 32-latek. Jak się okazało, mężczyzna miał zakaz prowadzenia pojazdów. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
-
POBILI, OKRADLI I ZNISZCZYLI TELEFON - ZOSTALI ZATRZYMANI PRZEZ KRYMINALNYCH
Dzięki skutecznym działaniom bielscy kryminalni zatrzymali dwóch Bielszczan podejrzanych o udział w napaści na 22-latka. Napastnicy pobili ofiarę, dodatkowo ukradli mu buty i zniszczyli telefon. 24 i 20-latek usłyszeli zarzuty, za które grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Starszy z mężczyzn działał w warunkach recydywy, wobec czego w jego przypadku kara może być zwiększona o połowę.
-
Wojewódzkie eliminacje ogólnopolskich zawodów kynologicznych
W dniach 1-3 czerwca 2026 roku odbyły się eliminacje wojewódzkie do XXIII Finału Kynologicznych Mistrzostw Policji. W rywalizacji uczestniczyli przewodnicy psów wyszkolonych do wyszukiwania zapachów narkotyków oraz materiałów wybuchowych z garnizonu podlaskiego. Zawody składały się z części teoretycznej i praktycznej. W pierwszej z nich policjanci rozwiązywali test wiedzy. Część praktyczna obejmowała konkurencje z zakresu ogólnego posłuszeństwa oraz pracy węchowej psów. Zwierzęta miały za zadanie odnaleźć zapach narkotyków lub materiałów wybuchowych w pomieszczeniach, środkach transportu oraz na terenie infrastruktury stadionowej. Laureaci eliminacji będą reprezentować podlaski garnizon Policji podczas XXIII Kynologicznych Mistrzostw Policji, które odbędą się w dniach 14-18 września 2026 roku w Zakład Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.
-
POLICJANCI KONTROLUJĄ AUTOBUSY PRZEWOŻĄCE DZIECI
Policjanci z bielskiej drogówki niemal każdego dnia kontrolują autobusy, którym dzieci i młodzież wyjeżdżają na wycieczki. Mundurowi sprawdzają przede wszystkim trzeźwość i uprawnienia kierowców, stan techniczny pojazdu, zużycie opon, sprawność układów kierowniczych i hamulcowych, oświetlenie oraz wyposażenie pojazdu w apteczki i gaśnice.
-
POSZUKIWANI W RĘKACH POLICJANTÓW
Policjanci zatrzymali kolejnych dwóch poszukiwanych mężczyzn. 32-latek spędzi w areszcie 15 miesięcy za kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości. Natomiast 34-latek, który na koncie miał między innymi kradzieże, krótkotrwały zabór pojazdu i kierowanie pod wpływem alkoholu, spędzi w zakładzie karnym 3 lata.