Aktualności
Rozmiar czcionki
-
NIETRZEŹWA ROWERZYSTKA WYWRÓCIŁA SIĘ NA DRODZE
Nietrzeźwa 33-latka jadąc rowerem wywróciła się na drodze i trafiła do szpitala. Okazało się, że miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Kobiecie towarzyszyli dwaj znajomi, którzy również byli nietrzeźwi. Mieszkanka gminy Bielsk Podlaski za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Policjanci wyjaśniają, czy również 28 i 30-latek złamali przepisy i kierowali jednośladami będąc pod wpływem alkoholu.
-
Nadinspektor Kamil Borkowski pożegnał się ze sztandarem Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku
Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinspektor Kamil Borkowski podczas uroczystej zbiórki pożegnał się ze sztandarem Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku
-
36-LATEK USŁYSZAŁ ZARZUT POSIADANIA ZNACZNEJ ILOŚCI MARIHUANY
Policjantki z bielskiej patrolówki zatrzymały na terenie miasta 36-latka podejrzanego o posiadanie narkotyków. Bielszczanin miał przy sobie marihuanę. W miejscu jego zamieszkania kryminalni znaleźli dodatkowo ponad 70 gramów ziela konopi. Mężczyzna usłyszał od prokuratora zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających, za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
-
ZA SZYBKO W KOTŁACH - KIEROWCA STRACIŁ PRAWO JAZDY
Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kierującemu Fiatem, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 56 kilometrów na godzinę. Za popełnione wykroczenie 24-latek został również ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych, a na jego konto wpłynęło 13 punktów.
-
SPOWODOWAŁ KOLIZJĘ, BYŁ NIETRZEŹWY
Nietrzeźwy 39-latek kierując Audi spowodował kolizję. Okazało się, że sprawca miał ponad półtora promila alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali jego prawo jazdy, a za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
-
DBAMY O BEZPIECZEŃSTWO KIERUJĄCYCH JEDNOŚLADAMI
W trosce o bezpieczeństwo rowerzystów i motocyklistów bielscy policjanci przyglądają się zachowaniom na drodze kierowcom jednośladów, sprawdzają wymagane wyposażenie roweru oraz stan techniczny pojazdów. Mundurowi zwracają również uwagę na zachowania kierowców siedzących za kierownicą samochodów, czy stosują się do zasad bezpieczeństwa wobec kierujących jednośladami.
-
38 - LATEK ZŁAMAŁ ZAKAZ ZBLIŻANIA SIĘ, ZOSTAŁ ZATRZYMANY
Policjanci zatrzymali 38 - latka, który zlekceważył policyjny zakaz zbliżania się do miejsca zamieszkania oraz osoby, wobec której stosował przemoc. Pijany Bielszczanin wszedł do mieszkania i nie reagował na prośby domowników o jego opuszczenie. Ostatecznie wyszedł w asyście policjantów i trafił do policyjnej celi. Teraz ze swojego postępowania będzie tłumaczył się w sądzie.
-
Narodowe Biuro Śledcze Policji - nowy filar bezpieczeństwa Polski
Przed laty symbolem przestępczości zorganizowanej były gangi działające na ulicach polskich miast. Dziś ich następcy coraz częściej rekrutują członków w sieci, ukrywają majątek w kryptowalutach, wykorzystują sztuczną inteligencję, a swoje działania łączą z cyberatakami, sabotażem czy dezinformacją. Ostatnie wydarzenia związane z sytuacją za wschodnią granicą Polski pokazują, że współczesne zagrożenia nie znają granic między światem realnym i cyfrowym. Przestępczość zorganizowana ewoluuje, przybierając formę zagrożeń hybrydowych, które wymagają równie nowoczesnej odpowiedzi państwa. Utworzenie Narodowego Biura Śledczego Policji pozwoli połączyć doświadczenia śledczych, zdobyte w walce z najgroźniejszymi grupami przestępczymi ostatnich dekad z najnowocześniejszymi narzędziami analitycznymi, cybernetycznymi i operacyjnymi. Nowa, wyspecjalizowana jednostka ma zapewnić jeszcze skuteczniejsze, szybsze i bardziej skoordynowane działania Policji wobec najpoważniejszych form przestępczości.
-
ODEBRAŁ OD OSZUKANEJ SENIORKI 50 TYSIĘCY ZŁOTYCH, TRAFIŁ W RĘCE POLICJANTÓW
Bielscy policjanci zatrzymali podejrzanego, który uczestniczył w oszustwie na szkodę 74 - latki. Bielszczanka usłyszała przez telefon, że życie jej córki jest zagrożone i przekazała oszustom 50 tysięcy złotych na szczepionkę. Mieszkaniec województwa mazowieckiego pełnił w tym procederze rolę "odbieraka". Usłyszał zarzut oszustwa. Grozi mu teraz do 8 lat pozbawienia wolności.
-
ARESZT DLA SPRAWCY, KTÓRY W CENTRUM MIASTA ZAATAKOWAŁ NOŻEM 52 - LATKA
Do 20 lat pozbawienia wolności grozi 32 - latkowi, który w miniony piątek w centrum Bielska Podlaskiego zaatakował nożem innego mężczyznę. Sprawca uciekł. Na podstawie opisu świadków zdarzenia szybko został ustalony i zatrzymany przez policjantów. Prokurator przedstawił mu zarzut usiłowania spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, sąd zdecydował o jego trzymiesięcznym aresztowaniu.