Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Zmiana w przepisach - obowiązkowa jazda w kasku
Od 3 czerwca 2026 r. wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Rowerzyści, kierujący hulajnogą elektryczną lub UTO (urządzenie transportu osobistego) do 16. roku życia będą mieli obowiązek używania kasków ochronnych.
-
Wykaz punktów kontroli autobusów - Wakacje 2026
W okresie wakacji policjanci ruchu drogowego w całym kraju będą prowadzić wzmożone kontrole autobusów przewożących dzieci i młodzież na letni wypoczynek. Celem działań jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom wyjazdów.
-
KIERUJĄCY POJAZDEM NA ZAKAZIE W RĘKACH POLICJANTÓW
Policjanci z patrolówki zatrzymali do kontroli Forda. Za kierownicą siedział 32-latek. Jak się okazało, mężczyzna miał zakaz prowadzenia pojazdów. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
-
POBILI, OKRADLI I ZNISZCZYLI TELEFON - ZOSTALI ZATRZYMANI PRZEZ KRYMINALNYCH
Dzięki skutecznym działaniom bielscy kryminalni zatrzymali dwóch Bielszczan podejrzanych o udział w napaści na 22-latka. Napastnicy pobili ofiarę, dodatkowo ukradli mu buty i zniszczyli telefon. 24 i 20-latek usłyszeli zarzuty, za które grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Starszy z mężczyzn działał w warunkach recydywy, wobec czego w jego przypadku kara może być zwiększona o połowę.
-
Wojewódzkie eliminacje ogólnopolskich zawodów kynologicznych
W dniach 1-3 czerwca 2026 roku odbyły się eliminacje wojewódzkie do XXIII Finału Kynologicznych Mistrzostw Policji. W rywalizacji uczestniczyli przewodnicy psów wyszkolonych do wyszukiwania zapachów narkotyków oraz materiałów wybuchowych z garnizonu podlaskiego. Zawody składały się z części teoretycznej i praktycznej. W pierwszej z nich policjanci rozwiązywali test wiedzy. Część praktyczna obejmowała konkurencje z zakresu ogólnego posłuszeństwa oraz pracy węchowej psów. Zwierzęta miały za zadanie odnaleźć zapach narkotyków lub materiałów wybuchowych w pomieszczeniach, środkach transportu oraz na terenie infrastruktury stadionowej. Laureaci eliminacji będą reprezentować podlaski garnizon Policji podczas XXIII Kynologicznych Mistrzostw Policji, które odbędą się w dniach 14-18 września 2026 roku w Zakład Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.
-
POLICJANCI KONTROLUJĄ AUTOBUSY PRZEWOŻĄCE DZIECI
Policjanci z bielskiej drogówki niemal każdego dnia kontrolują autobusy, którym dzieci i młodzież wyjeżdżają na wycieczki. Mundurowi sprawdzają przede wszystkim trzeźwość i uprawnienia kierowców, stan techniczny pojazdu, zużycie opon, sprawność układów kierowniczych i hamulcowych, oświetlenie oraz wyposażenie pojazdu w apteczki i gaśnice.
-
POSZUKIWANI W RĘKACH POLICJANTÓW
Policjanci zatrzymali kolejnych dwóch poszukiwanych mężczyzn. 32-latek spędzi w areszcie 15 miesięcy za kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości. Natomiast 34-latek, który na koncie miał między innymi kradzieże, krótkotrwały zabór pojazdu i kierowanie pod wpływem alkoholu, spędzi w zakładzie karnym 3 lata.
-
DWAJ NIETRZEŹWI KIERUJĄCY TRAFILI W RĘCE POLICJANTÓW
Iveco jechało całą szerokością drogi, o czym dyżurnego bielskiej policji poinformował inny kierowca. Badanie stanu trzeźwości 27-latka wykazało promil alkoholu w organizmie. W ręce mundurowych wpadł też 35-latek kierujący Audi. On również był nietrzeźwy, miał blisko promil alkoholu. Obaj mężczyźni stracili prawa jazdy, a za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.
-
W WEEKEND NIE WSZYSCY KIEROWCY STOSOWALI SIĘ DO PRZEPISÓW
Policyjne kontrole na drogach powiatu bielskiego ujawniły kolejnych kierowców, którzy nie stosowali się do przepisów ruchu drogowego. W ręce mundurowych wpadli kierujący jadący za szybko, pod wpływem alkoholu oraz posiadający zakaz kierowania pojazdami. Wszyscy odpowiedzą za swoje postępowanie przed sądem. Przypominamy o rozsądku i ostrożności na drodze. Jedna zła decyzja może zakończyć się tragedią.
-
MIELI NARKOTYKI, JEDEN Z NICH KIEROWAŁ POD ICH WPŁYWEM
Policjanci prewencji, na jednej z bielskich ulic, zatrzymali do kontroli Peugeota. Okazało się, że kierujący oraz pasażer mają przy sobie narkotyki. Dodatkowo wstępne badanie narkotesterem wykazało, że siedzący za kierownicą 43-latek był pod ich wpływem. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Obaj zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.